Panel Çit Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Bahçe Çit Sistemleri Nedir?

Müstakil evlerde olan bahçeler ve farklı şehirlerde olan bahçeli evlerin bakımı genel olarak zordur. Ancak bu zorlukların yanında bahçelerin size kattığı güzelliklerde vardır. Bahçelerin genel olarak en zor olan kısmı temizliktir. Bahçe işleriyle uğraşmayı seviyor ve bahçede sürekli olarak vakit geçiriyorsanız bahçenize gerekli olan bakımı da yapmanız gerekmektedir. Bahçelerde sıklıkla kedi, köpek, çocuk ve birçok bahçeye zarar verecek unsurlar mevcuttur. Bu gibi durumlardan bahçenizi korumanızın en iyi yolu bahçe çit sistemlerini bahçenize yaptırmanız olacaktır. Bu sistemler modern malzemelerden meydana gelerek bahçenizde duvar üstüne inşa edilerek gelebilecek hasar ve zararlara karşı bahçenizi koruma altına alır. Bahçenizde meyve, sebze gibi bitkiler yetiştiriyorsanız bunları da daha fazla korumanıza olanak sağlayarak dışarıdan gelebilecek her türlü zarar verecek maddelere karşı korumanızı sağlar.

Bahçe Çit Sistemleri Tercihleri Nelerdir?

Bahçe çit sistemleri yaptırmaya karar verdiğiniz zaman genel olarak dekoratif ve aynı zamanda güvenlik sistemi olan bir sistem istenmektedir. Her zaman için bahçenize en iyi şekilde profesyonel hizmet sağlanarak en iyi şekilde yapılmasına olanak sağlar. Dekoratif olarak düşünüldüğü zaman daha düzgün ve daha düzenli bir şekilde görünüm sağlar. Ana hedefi dışarıdan gelen zararlara karşı daha güvenli ortam yaratmak olan bahçe çitleri hemen hemen her yerde kullanıma uygun olarak dizayn edilir. İster evinizde, ister bahçeli ofisinizde, ister villalarda rahatlıkla kullanılabilir.

Bahçe Çiti Nedir…

Selamlar sizlere bugün asında bir çok kişinin merak ettiği bir konuda makale yazmak istiyorum. Elimden geldiğince sizlere bu makalemde Panel Çit ‘in ne olduğunu nerelerde kullanıldığını anlatmak ve elbette aklınıza takılan veya sormak istediğiniz sorular olursa çekinmeden sormanızı istiyorum.

Panel Çit’in özelliklerinden bahsedelim öncelikle.
Tel kalınlığı: Panel çit bir çok özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Kalınlık olarak 4.30mm ve 4.50mm veya 5mm ile bahçe çitleri olarak çevremize ve binamızın çevresine uygulama yapabiliriz.

Göz Aralığı: panel çit ‘in göz aralığı 5x15cm ‘dir.

Panel Çit Galvaniz ve Elektrostatik toz boya ile fırınlanarak elde edilmektedir.

Nerelerde kullanabiliriz:

  • Evimizin çevresinde.
  • Güvenliğini sağlamak istediğimiz alanlarda.
  • Villa ve Site çevrelerinde.
  • Otopark ve park alanlarında.
  • Yol kenarlarında.

Burada dikkat etmemiz gereken husu panel çit’in sağlamlık ve dayanıklı hatta uzun ömürlü olması için galvaniz tel çubukların üzerine fırın boya veya elektrostatik toz boya ile yapılmış, fırınlanmış ürünler kullanmaktır.

Sadece parasından dolayı daha ucuza imal etmek için asla sıradan panel çitleri alıp kullanmayınız gerekirse TSE normlarına uygun belgeli ürünleri tercih edin. Aksi halde ömrü hem kısa olacak hem dayanıksız bir ürün olmasıyla beraber paslanmaya yüz tutacaktır.

Panel Çit Fiyatları:
Döviz kuru nedeni ile fiyatlar değişkenlik göstermektedir. İl ve ilçelere ve bölgelere göre rekabet gücünün yüksek olduğu illerde fiyatlar değişiklik göstermektedir. İstanbul bölgesi için panel çit fiyatı

1 metre yükseklik 2.50 metre uzunlukta ki bir panel çit 2.50 m2 (metre kare) alan kaplamaktadır. Bu panel çit’in fiyatı 35 ila 40 tl arasında değişmektedir. 35×2.50=87.50 tl yapar bu fiyata kdv dahil değildir.
Bunun yanında panel çit profili 50×50 çapında 1.50mm et kalınlığında 1 metre yüksekliğinde bir ürünün fiyatı 25 ila 30 tl arasında değişmektedir.